Gabinet Rozwoju Osobistego i Terapii Naturalnych
Ewa Miklaszewska

Niedziałkowskiego 5B/1
72-600 Świnoujście

tel. +48 502 652 664

ewa@miklaszewska.pl
www.miklaszewska.pl

Pulsing
Holistyczna Terapia Pulsacyjna

Twórcą Holistycznej Terapii Pulsacyjnej jest zamieszkała w Nowej Zelandii izraelska osteopatka Tovi Browning. Metoda opiera się na pracy z ciałem Reicha, bioenergetyce Alexandra Lowena, pracy z rytmem dr Tragera, terapii bodymind oraz na wielu innych metodach terapeutycznych.

Pulsing jest terapią holistyczną, tzn., że traktuje człowieka jako całość. Działa na wszystkich poziomach - ciała, umysłu, emocji i ducha. Jest metodą bardzo delikatną a zarazem działa bardzo głęboko. Jest to podróż do początku naszego bezpieczeństwa i pełnej akceptacji samych siebie.

Podczas sesji pulsingu osoba poddawana zabiegowi leży w ubraniu na łóżku do masażu. Ciało wprowadzane jest w kołysanie w specyficzny sposób, dostosowany do rytmu bicia serca dziecka w łonie matki (120 - 160 uderzeń na minutę). U osoby pulsowanej pojawia się stan "bycia w łonie", czyli poczucia bezpieczeństwa, wsparcia i ochrony. To pozwala na doświadczenie głębokiego relaksu, radości i spokoju. Znikają wszystkie napięcia i ciało może otworzyć się na swój uzdrawiający potencjał.

W tej metodzie wykorzystuje się terapię rytmu i ruchu - pulsowanie stymuluje życie poprzez pracę z rytmem wody w ciele. Woda stanowi ok. 80% naszego ciała. W podobnej proporcji występuje również w przyrodzie - stanowi 80% powierzchni Ziemi i zawsze jest w ruchu. Ciągły ruch stosowany podczas sesji prowadzi do doświadczenia w ciele wodnego środowiska.

Systematyczna praca z elementem wody pozwala odblokować stare zatory dla przepływu energii życiowej w ciele a pulsing oddziałuje na wszystkie płyny w organizmie- krew, limfę oraz płyn rdzeniowo-mózgowy.

Jak już wspomniałam, jest to metoda bardzo delikatna, działająca na wszystkich poziomach. Siła oddziaływania jest podobna do siły wody, która pozornie jest miękka, ale mocniejsza od skał.

Podczas sesji pulsingu poruszane płyny w naszym ciele powodują rozpuszczanie powstałych blokad i umożliwiają prawidłowy przepływ energii. Rytm kołysania dostosowany jest indywidualnie do wewnętrznego rytmu każdej osoby.

Skąd się biorą bloki w naszym ciele?

Każde traumatyczne lub nieprzyjemne w fizyczny lub emocjonalny sposób doświadczenie w naszym życiu powoduje blokadę. Często nie pamiętamy tych doświadczeń, są one jednak zarejestrowane głęboko w naszej podświadomości.

Z pewnością każdy jest w stanie przypomnieć sobie moment, kiedy pod wpływem uderzenia lub stresu, aby uniknąć bólu, wstrzymał na chwilę oddech. To tak jakby część nas zamknęła się aby nas chronić. W ten sposób przerywamy swobodny przepływ energii a w naszym ciele tworzy się blokada. Blokady mogą ujawniać się w różny sposób - jako napięcie, bóle, choroby, stres czy problemy emocjonalne.

Ciało i umysł są częścią tego samego systemu. Tak więc praca z ciałem, to jednocześnie praca z umysłem. Każde uwolnienie napięć w ciele daje inne myślenie a tym samym inne stany emocjonalne, czyli zmienia się nasz system przekonań.

Pulsing ma szereg korzyści. Oprócz natychmiastowego głębokiego relaksu pomaga zredukować stres, usuwa emocjonalne urazy, poprawia krążenie, wzmacnia układ odpornościowy, zwiększa ruchomość stawów poprzez stymulowanie płynu w torebkach stawowych. Zalecany jest również między innymi przy bezsenności, w przypadku depresji, przy problemach z samooceną oraz pomaga poprawić relacje w związkach ( partnerstwo, rodzice-dzieci, przyjaźnie ).

Tak naprawdę niekoniecznie trzeba mieć konkretny problem aby wziąć duże korzyści z sesji pulsingu. Jest to prawdziwy proces odkrywania siebie i rozwoju osobowości. Pulsowanie jest uwielbiane przez wszystkich.

Dla mnie najpiękniejsze jest to, że łagodność i piękno terapii przekłada się tak samo na życie - zmiany dokonują się w sposób łagodny a poprzez nabranie dystansu, życie wydaje się dużo piękniejsze.

« Powrót