Gabinet Rozwoju Osobistego i Terapii Naturalnych
Ewa Miklaszewska

Niedziałkowskiego 5B/1
72-600 Świnoujście

tel. +48 502 652 664

ewa@miklaszewska.pl
www.miklaszewska.pl

Reiki

Nazwa Reiki pochodzi z języka japońskiego i oznacza "Uniwersalną Energię Życia", która przenika wszystko, co istnieje na świecie i jest potrzebna wszystkim żywym istotom do prawidłowego życia i funkcjonowania.

Jest metodą naturalnego uzdrawiania i rozwoju duchowego, datującą się sprzed kilku tysięcy lat. Stosowana kiedyś przez tybetańskich mnichów i utrzymywana w ścisłej tajemnicy uległa zapomnieniu na kilkaset lat. Ponownie, pod koniec XIX wieku, została odkryta przez japońskiego duchownego dr Mikao Usui, który na drodze wieloletnich badań i doświadczeń stworzył podstawy całego systemu.

System Reiki zakłada, że zdrowie człowieka oznacza harmonię na poziomie ciała, umysłu i ducha oraz w jego otoczeniu, natomiast choroba powstaje na skutek zaburzenia tej harmonii.
Podobne założenia znajdziemy w innych gałęziach medycyny wschodniej, np. medycynie chińskiej, czy w ajurwedzie.

Wszystkie negatywne wydarzenia, emocje i stresy mają swoje odzwierciedlenie w naszym ciele, powodując blokady w przepływie energii. Po pewnym czasie pojawiają się napięcia w tkance mięśniowej, zaburzając pracę narządów i organów w różnych obszarach naszego ciała i doprowadzając nieuchronnie do powstania choroby.

Metoda Reiki ma swój specyficzny klimat duchowy, działając na wszystkich płaszczyznach daje spokój i akceptację.

Nie jest żadnym systemem religijnym ani wyznaniowym, nie stoi też w sprzeczności z żadnymi praktykami religijnymi, duchowymi czy medytacyjnymi.

Reiki jest przede wszystkim energią miłości, a miłość daje bezgraniczną siłę. Zabieg Reiki nie zastępuje ani opieki lekarskiej, ani lekarstw. Wspomaga natomiast kurację poprzez niwelowanie blokad energetycznych i pobudza naturalne siły organizmu do samoleczenia.

Miłość jeszcze nikomu nie zaszkodziła, dlatego terapia ta jest bezpieczna i nadaje się dla każdego.

« Powrót