Gabinet Rozwoju Osobistego i Terapii Naturalnych
Ewa Miklaszewska

Niedziałkowskiego 5B/1
72-600 Świnoujście

tel. +48 502 652 664

ewa@miklaszewska.pl
www.miklaszewska.pl

Terapia Su Jok (Su Dżok)

Terapia Su Jok, to jedna z terapii naturalnych, która powstała na bazie medycyny chińskiej, staroindyjskiej oraz wiedzy zaczerpniętej od Egipcjan. Jej twórcą jest Koreańczyk, prof. Park Jae Woo. Nazwa zaczerpnięta jest z języka koreańskiego - Su - znaczy dłoń, Jok - znaczy stopa.

W historii medycyny znane są różne systemy diagnozowania i leczenia. Park Jae Woo wprowadził system terapeutyczny, który opiera się na zasadzie podobieństwa i hologramu.

Im bardziej dwa układy są do siebie podobne tym łatwiej dochodzą ze sobą do porozumienia, czyli im układ wierniej odtwarza ciało człowieka, tym skuteczniejszy jest efekt terapeutyczny.

Wykorzystał podobieństwo ciała i dłoni człowieka. Ciało ma masywną część centralną (tułów) oraz pięć wystających elementów - cztery elementy 3-częściowe (kończyny) i jeden element 2-częściowy (głowa z szyją).

5 kończyn 5 palców

Na początku system Su Jok bazował na bardzo precyzyjnym odwzorowaniu części ciała i narządów na poziom dłoni. Później Park Jae Woo znalazł inne systemy odwzorowań.
Dzięki temu dużą zaletą tej terapii jest możliwość korygowania różnych zaburzeń zachodzących w naszym organizmie wykorzystując różne układy lecznicze - dla jednego narządu można wykorzystać od kilku do kilkudziesięciu punktów terapeutycznych a to z kolei znacznie zwiększa skuteczność terapii.
Druga istotną zasadą jest zasada hologramu - mówi o tym, że informacja o całości zawarta jest w każdej najdrobniejszej cząstce tej całości.

Na dłoniach i stopach znajdują się punkty współoddziaływania o wysokim stopniu aktywności, połączone ze wszystkimi organami i częściami ciała. Gdy dochodzi do zakłócenia pracy organu, wysyła on "impuls informacyjny" do odpowiedniego punktu współoddziaływania powodując jego bolesność. Stymulacja punktu w czasie terapii powoduje powstanie zwrotnych fal leczących, które po osiągnięciu chorego organu regulują jego pracę.

Najprostszym sposobem stymulacji punktów jest masaż palcem lub pałeczką diagnostyczną. Można też stosować w terapii ziarna, magnesy, pierścienie ze sprężynki, moksy, igły i lasery.

Jako metoda terapii, Su Jok nie ma żadnych przeciwwskazań co do jej stosowania i może być używana u każdego, przy każdej dolegliwości niezależnie od wieku i stanu ogólnego.

« Powrót